Haber

Yeğenini Enkazdan Kurtarmak İçin Kolunu Feda Eden Kişiyi Paylaşan Hakan Hatipoğlu Yüreklerimizi sızlattı!

Ülke olarak tarif edilemeyecek acılar yaşıyoruz. Binlerce canımızın enkazdan kurtarılmasını beklerken, hayatını kaybeden binlerce insanın acısıyla sarsılıyoruz. Her kare, her hikaye içimizi acıtıyor ve boğazımıza koca bir yumru oturuyor.

Deprem bölgesinde bulunan Hakan Hatipoğlu, anlattığı hikayeyle resmen yüreğimizi yaktı…

Kahramanmaraş’ta arka arkaya iki deprem meydana geldi ve ülke olarak yaşayabileceğimiz en büyük felaketlerden birine tanık olduk.

Binlerce insanımız hayatını kaybederken, binlercesi de enkaz altında kurtarılmayı bekliyor. Saatler ilerledikçe umutlar azalsa da çocuklarımız ve enkaz altından çıkarılan insanlar karşısında hala biraz umudumuz var.

Bu olayların üzerinden yıllar geçse de asla unutamayacağımız sahneler var; hafızalarımıza kazınmış kareler… Mesela bir babanın kızının ölümünün peşini bırakmadığı bu tablo, acının tarifi imkansız.

Saatler geçtikçe deprem bölgesinden yeni fotoğraflar ve haberler gelmeye devam ediyor…

CZN Burak, Oğuzhan Uğur ve Haluk Levent ile birlikte deprem bölgesine giden Hakan Hatipoğlu, anlattığı hikayeyle herkesin yüreğini dağladı.

Hatipoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “O binada bir adam var. Arkasında bir bebek var. Adamın kolu molozun altındaydı ve arkasındaki bebeğe ulaşmak için yakında kolunu keseceklerini kabul etti.” . Burada büyük bir olay oluyor. Burası televizyonda gördüğünüz gibi değil. O yüzden lütfen yardım edin.” Bu yürek burkan olayı sözleriyle anlattı.

Hatipoğlu daha sonra “Kolunu feda eden kişinin enkazdan çıkarıldığını ancak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiğini” açıkladı. Ayrıca bebeğin adının Kevser olduğunu ve ölen kişinin yeğeni olduğunu söyledi.

Ardından Hakan Hatipoğlu, Kevser’in arama kurtarma çalışmalarını anbean yayınladı.

Sonra mucizeyi açıkladı… Kevser, bebeğin 70’inci saatte kurtarıldığını söyledi.

Tek temennimiz kalan tüm canlarımızın enkazdan sağ salim çıkarılması…

haber-arakli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu