Haber

HDP’li Sancar’dan Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu’na çağrı: Görüşmesini bekliyoruz

6 muhalefet partisinin oluşturduğu Millet İttifakı, uzun ve gergin bir sürecin ardından cumhurbaşkanı adaylarını belirledi. CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 6 Tablo’nun cumhurbaşkanı adayı olarak açıklandı.

Kılıçdaroğlu’nun adaylığının açıklanmasının ardından Habertürk yayınına katılan HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar dikkat çeken bir açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu’nun adaylığının hayırlı olmasını dileyen Sancar, anlaşmaya varılması halinde adaya destek vereceklerini bildirdi.

“KILIÇDAROĞLU’NUN ADAYLIĞINA HOŞ GELDİNİZ”

Kılıçdaroğlu’nu görüşmeye davet eden Sancar, “Bu sürecin sonunda aday gösterecek miyiz, çıkarmayacak mıyız, tabii ki heyetlerimiz ve ittifak güçlerimizle yapacağımız görüşmelerde karar verilecek.

“KILIÇDAROĞLU’YU GÖRMEK İÇİN GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZDE BEKLİYORUZ”

Bunu neden açıkça söylüyoruz? Aslında prensibini ve yolunu daha önce açıklamıştık. Muhalefet ortak aday çıkarsa, o ortak adayla açık ve doğrudan müzakereler sonucunda ortak bir noktada, uzlaşı sağlanırsa bu adayı destekleyeceğimizi söyledik. Aksi takdirde seçenek belli, kendi adayımızı ortaya çıkaracağız. Sayın Kılıçdaroğlu’nun adaylığı hayırlı olsun, bunları görüşmek üzere genel merkezimize ziyaretini bekliyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu