Haber

Siyasi Parti Liderleri Zonguldak’taki Maden Çökmesine İlişkin Mesaj Yayımladı

Siyasi parti liderleri, Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Türkiye Taşkömürü İşletmesi’ne ait Armutçuk madeninde meydana gelen çökmeye ilişkin bir mesaj yayınladı. İYİ Parti Genel Başkanı Merak Akşener, “Hayatını kaybeden madencimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Enkaz altında kalan madencilerimize bir an önce sağ salim ulaşılmasını diliyorum.”

Ereğli’de Türkiye Taşkömürü Kurumu’na ait Armutçuk madeninde bugün saat 13.45 sıralarında çökme meydana geldi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugün saat 16.36’da meydana gelen çökmede 1 kişinin öldüğünü, 6 kişinin de yaralandığını bildirdi.

Siyasi Parti liderleri de madende meydana gelen çökmeye ilişkin bir mesaj yayınladı. Siyasi parti liderlerinin mesajları şöyle:

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener:“Zonguldak’ta madende yaşanan çökmeyle ilgili gelişmeleri endişeyle takip ediyorum… Hayatını kaybeden madencimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Çökme altında kalan madencilerimize acil şifalar diliyorum. En kısa sürede güvenli bir şekilde ulaşılabilir.”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu:“Zonguldak’ta madende meydana gelen çökme nedeniyle yaralanan işçilere geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. En büyük temennimiz can kaybının yaşanmaması ve en az hasarla atlatılmasıdır. Kardeşlerimize sabırlar diliyorum. ve kurtarma ekipleri çöküşün altında bekliyor.”

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu:“Geçmiş olsun Ereğli. Zonguldak Ereğli madenindeki çökmeye ilişkin gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Umarım herhangi bir can kaybı yaşamayız. Çökmede mahsur kalan madenci kardeşlerimize Allah yardım etsin.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu